Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Ptak gniazdko uwije

Kto serce swe kładzie

We wszystko co żyje”.

18 października 2018 r. kolejni uczniowie rozpoczęli „wicie gniazdka” w naszej szkole. Właśnie odbyła się uroczystość, która na dobre wpisała się w tradycje szkoły – „Pasowanie na ucznia”. Miała ona charakter symboliczny: przyjęcie do braci uczniowskiej odbyło się poprzez pasowanie przez Dyrektora szkoły symbolicznym ołówkiem, a poprzedziło je ślubowanie, któremu uroczystego tonu nadało wykorzystanie symboli narodowych i obecność przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Treść ślubowania nakłada na dzieci dużą odpowiedzialność – uczyć się jak być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię szkoły, być dumą rodziców i nauczycieli. Być może w tych młodych umysłach nie ma jeszcze pełnej świadomości znaczenia owych słów, niemniej jednak nasi pierwszoklasiści potraktowali je ze stosowną powagą. Uroczystość uświetniło przemówienie p. Dyrektora oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów. Dużym wsparciem w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości pasowania był samorząd uczniowski oraz rodzice, którzy przygotowali poczęstunek i  upominki dla swoich pociech.

Teresa Holuta wychowawczyni klasy I SP w Tylawie

Pasowanie na ucznia 2018

Utworzono dnia 20.10.2018, 13:57

ORLIK - TYLAWA