Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

„Rekord dla niepodległej”

Utworzono dnia 13.11.2018
Czcionka:

Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w akcji „Rekord dla niepodległej”. Z inicjatywą wspólnego śpiewania hymnu narodowego, wystąpiło Ministerstwo Edukacji Narodowej  oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

Dnia 9 listopada 2018 r o godzinie 11:11., wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali czterozwrotkową wersję hymnu narodowego. Uroczystość odbyła się na placu przed budynkiem szkolnym i miała podniosły charakter. Każdy uczestnik akcji miał przypięty kotylion, a w ręku trzymał biało-czerwoną chorągiewkę. Piękne, biało-czerwone kotyliony z orzełkiem wykonali samodzielnie uczniowie - największy wkład w tę pracę miała klasa szósta. Gdy wybrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”, poczet flagowy dokonał wciągnięcia flagi na maszt. Przed odśpiewaniem hymnu, uczennica klasy siódmej zapoznała zebranych z historią tego najmłodszego, polskiego symbolu narodowego.

Akcja „Rekord dla niepodległej” zakończyła się wielkim sukcesem. Prawie 5 milionów uczniów i ponad 450 tysięcy nauczycieli w niemal 25 tysiącach placówek oświatowych jednocześnie odśpiewało hymn narodowy Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tysięcy uczniów oraz ponad tysiąc nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele z przedszkoli, podstawówek i innych placówek oświatowych pokazali jak być razem i wspólnie świętować stulecie niepodległości Polski.

Renata Frej

„Rekord dla niepodległej”

Utworzono dnia 13.11.2018, 18:08

ORLIK - TYLAWA